Czerwiec to miesiąc obfitujący w długo wyczekiwane premiery płytowe. Poniżej subiektywne TOP 10 płyt, których nie możecie przeoczyć w pierwszym miesiącu lata!

pro8l3m

 1. Pro8l3m „Pro8l3m” – 1 czerwca

Na początek, coś dla fanów polskiego hip-hopu. Pro8l3m to duet producenta Steeza i rapera Oscara (wcześniej związanych z projektem Dobry Towar). Po gorąco przyjętym debiutanckim minialbumie „C30-C39” (nagroda „Nocne Marki Aktivist” w kategorii Artysta Roku), panowie zabrali się za longplay. Album promuje kawałek „Molly”, utrzymany w mrocznym ulicznym klimacie z charyzmatycznym rapem. Coś czuję, że ten tandem jeszcze mocno uderzy, trzymajcie się mocno!

xxanaxx

 2. Xxanaxx „FWRD” – 3 czerwca

Kawałki promujące nowy krążek warszawskiego duetu wzbudziły wiele emocji – popowy klimat „Meltdown” zestawiony z hiphopową kooperacją z Mesem w „Nie Znajdziesz Mnie” były niemałym zaskoczeniem dla fanów ich wcześniejszego chilloutowego grania. Utwory zbierają jednak bardzo pozytywne recenzję, a zespół zapowiada że kolejnym albumem powrócą do swoich pierwotnych inspiracji gatunkami hip-hop, R’n’B i soul.

strokes

 3. The Strokes „Future Present Past” EP – 3 czerwca

Nowości od chłopaków pojawiły się już jakiś czas temu na Spotify, minialbum wyprodukował sam Casablancas (pod szyldem swojej wytwórni Cult Records). „Drag Queen”, „OBLIVIUS” i „Threat of Joy” są wzbogacone o remix w wykonaniu Moretti. Trzeci kawałek nawiązuje do grania chłopaków z krążka „Is This It” i śmiało może pretendować do letniego, radiowego hiciora!

kills

 4. The Kills „”Ash & Ice” – 3 czerwca

To jeden z wielu tegorocznych come-backów. Alison Mosshart i Jamie Hince powracają po 5 latach przerwy z materiałem, który po dwóch zaprezentowanych kawałkach, zapowiada ucztę dla ucha! „Doing It To Death” i „Heart Of A Dog” to klasyczny, brudny rock, który pamiętamy jeszcze z krążka „Blood Pressures” – chcemy więcej!

ladyhawke

 5. Ladyhawke „Wild Things” – 3 czerwca

Nowości nadejdą również z Nowej Zelandii. Phillipa „Pip” Brown również wróci po kilku latach przerwy od znanego wszystkim kawałka „My Delirium” (który coverować chciała sama Christina Aguilera). Nieco mroczniejszy, w porównaniu do poprzednich dokonań album został nagrany w Los Angeles i ma odzwierciedlać ciemniejsze strony życia artystki – są ciarki?

temper trap

 6. Temper Trap „Thick as Thieves” – 10 czerwca

Tym razem czekaliśmy na nich tylko 4 lata! Po doskonałym debiucie w 2009 roku, chyba wszyscy gratulowali Australijczykom pomysłu z przeprowadzką na wyspy i produkcją muzyki pod brytyjskim labelem Infectious Records. Nowy krążek wyjdzie spod skrzydeł Glassnote Records – czyli możemy się spodziewać kolejnego sukcesu w stylu Mumford & Sons, Phoenix, czy Chvrches. No i ta okładka!

band of horses

 7. Band of Horses „Why Are You OK” – 10 czerwca

Będzie też coś dla fanów indie – folkowego grania. BOH na początku maja zaprezentował singiel z nowej płyty, na którym swój wokal dograł sam J.Mascis (Dinosaur Jr., Sonic Youth, GG Allin). Niedługo później ukazała się też część wizualna kawałka “Casual Party” – teledysk przedstawiający imprezę w towarzystwie potworów z koszmarów, na której znaleźli się związani członkowie zespołu rozbudza ciekawość!

RHCP

 8. Red Hot Chilli Peppers „The Getaway” – 17 czerwca

Po kilku latach posuchy od premiery krążka „I’m With You” (2011), wieść o kolejnym albumie spadła na fanów pewnego majowego popołudnia jak grom z jasnego nieba. Wraz z nowym utworem zespołu „Dark Necessities” ogłoszono datę premiery 13-kawałkowego longplaya. Wnioskując po brzmieniu singla, panowie wrócą do stylu sprzed lat!

BUGG

 9. Jake Bugg „On My One” – 17 czerwca

Latem 2012 każdy nucił „Two Fingers” 18-letniego wtedy Jake’a. Wraz z „Lightning Bolt” młody artysta miał monopol na gitarowe, melodyjne granie od wysp po rozgłośnie w całej Europie. Potem ślad po nim zaginął. W styczniu wrócił z nowym kawałkiem „On My One” i jak powiedział sam artysta: hip-hop inspired and groove-based album will be a make or break dla jego kariery. Przekonamy się wkrótce!

IGGY

 10. Iggy Azalea „Digital Distortion” – 24 czerwca

Jedna z ulubionych raperek amerykańskich nastolatków (nominacja do Teen Choice Award 2016 – to zobowiązuje) powraca do nas ze swoją duża pupą i kawałkami promującymi nowe wydawnictwo: „Azillion” i „Team”. Australijka poróżniła się z Virgin Emi i nowy krążek wyda tylko pod labelem Def Jam Recordings (Big Sean, Kanye West, 2 Chainz) – czy nowy album będzie równie niegrzeczny?

Premierowe kawałki wzbogacone o inne smaczki zebraliśmy dla was na playliście Spotify – POPamina – „Czerwcowe premiery”.

Dodaj komentarz